Projekt “SOS – wsparcie organizacji streetworkerskich” ukierunkowany jest na poprawę jakości świadczonych usług przez organizacje streetworkerskie działające na rzecz zagrożonych
wykluczeniem dzieci i młodzieży w Polsce.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG , dzięki temu możemy:
- – organizować superwizje i szkolenia,
- – spotykać się na warsztatach kooperacyjnych,
- – przeprowadzić badania aktualnej sytuacji organizacji streetworkerskich.
Wszystko po to, aby pokazywać i podkreślać potrzeby dzieci zapominanych przez system i odsuwanych na margines. Dzieci, które potrzebują rzeczników, którymi najczęściej zostają streetworkerzy i streetworkerki – osoby decydujące się mówić głosem tych, którzy od urodzenia są wypraszani poza system.
Projekt służy organizacjom streetworkerskim, które dzięki niemu mogą się poznawać, wymieniać doświadczeniami, podnosić swoje kompetencje i zyskiwać wsparcie profesjonalnych superwizorów. Raport i podręcznik powstałe w wyniku badań posłużą podniesieniu kompetencji osób pracujących na ulicy, ale także wskażą, jak w całej Polsce klarują się potrzeby dzieci i młodzieży na podwórkach.